Minister w wywiadzie zwodzi w temacie technologii 5g

Opis oryginalny filmu:

Źródła: wywiad ministra cyfryzacji: https://www.youtube.com/watch?v=CQ6cg…

National Toxicology Program, komórka Departamentu zdrowia w zleconym przez siebie badaniu dowiaduje się że pola elektromagnetyczne z telefonów komórkowych powodują glejaki oraz nerwiaku naczyniowe: https://ntp.niehs.nih.gov/results/are… pdf badania NTP o karcynogenności pól emf: https://www.biorxiv.org/content/biorx…

Rynek 5g wg CEO Ericsiona w 2026r będzie wart 1.23 tryliona (tysiąc milliardów) dolarów Spektrum elektromagnetyczne: https://static1.squarespace.com/stati… Swiss Rr, ubezpieczyciel ubezpieczycieli reasekuracyjny uważa za wysoki problem dla branży potencjalny problem pól elektromagnetycznych: http://nebula.wsimg.com/3ef9a4d9a5a32…

W filmie:
– odniesienie do ostatniego wywiadu w Radio WNET z Ministrem Cyfryzacji Markiem Zagórskim mówiącym o rzekomym braku zagrożenia zdrowotnego ze strony 5G.
– o wynikach badań Departamentu Zdrowia w USA. Powiązanie promieniowania z guzami u szczurów. Negowanie tych badań przez ICNIRP.
– o co najmniej dziwnej argumentacji Ministra Cyfryzacji co do zwiększenia 100 krotnego norm promieniowania w Polsce
– o słabym bezpieczeństwie sieci bezprzewodowej kontra światłowodowej
– o kancerogenności pól elektromagnetycznych ( klasyfikacja WHO klasa 2B czyli potencjalnie kancerogenne dla ludzi)
– o SWISS RE i jej prognozach ogromnych strat w przypadku, gdy uda się powiązać pola elektromagnetyczne z problemami zdrowotnymi.