Zagrożenia ze strony mikrofal – Dr Jerzy Gremba o wieżach śmierci.

Film: „Zagrożenia ze strony mikrofal – Dr Jerzy Gremba o wieżach śmierci.” – https://youtu.be/PKlKO-ge2Xw
dr Jerzy Gremba, Prezes Instytutu Badań Elektromagnetycznych im. Jamesa Clarka Maxwella, Kraków
Opublikowany 17 lut 2018
Realizacja Marek Podlecki
sreona: www.monitor-polski.pl
kanał na YouTube.com: monitorpolski
nieprofitowe powielanie i dystrybucja dozwolona

cyt.: „Techniki modulacji impulsowej mają częstotliwości, które są częstotliwościami charakterystycznymi również dla funkcjonowania organizmu na przykład dla fal mózgowych.” … „Są osoby wrażliwe, mówimy elektrowrażliwe, electrohypersensitivity mówimy po angielsku, określane w ten sposób, które mają bezpośrednie wrażenia fizykalne na swoim ciele odczuwalne właśnie w ten sposób jak to pan przedstawia. Może to być silny szum, może to być właśnie coś w rodzaju gwizdu. (…) to nie ma nic wspólnego z chorobą psychiczną , to jest pewnego rodzaju cecha fizyczna organizmu, czy fizyczno-biologiczna organizmu, która daje taką wrażliwość a nie inną, osobnicza cecha.”
cyt.: „Do przygotowanej mega ustawy o wspieraniu usług telekomunikacyjnych (tak ona się nazywa) z którą to mega ustawą jest powiązane szereg innych ministerialnych rozporządzeń tworzono błyskawicznie coś w rodzaju takiego nazwijmy to komponentu do poprzedniej mega ustawy, żeby przede wszystkim operatorzy telefonii komórkowej mieli wolną rękę w budowaniu stacji gdzie chcą, jak chcą i mniej więcej bez kontroli społecznej i środowiskowej. Taka jest po prostu tendencja. Na razie mamy tego typu doświadczenia, że – mam przed sobą nawet fragmenty tego projektu ustawy, która mówi jednoznacznie, że praktycznie rzecz biorąc właściciel nieruchomości nie będzie mógł odmówić operatorowi budowy stacji na jego nieruchomości. Mało tego operator w myśl tego projektu nie będzie opłacał podatków od ponieważ podatek jest przypisany do nieruchomości a ponieważ jest to uznane w nowej ustawie jako instalacja (…)
nawet na rzecz tego przedsięwzięcia wymyślono nowe definicje stacji bazowej jako obiektu niebudowlanego. (…) w prawie budowlanym stoi, że wieża jest to jednoznacznie obiekt budowlany ale jeżeli anteny założy się na niewielkich masztach do 3 metrów od powierzchni dachu czy dowolnego domu to już jest instalacja, takie triki się robi” (…)
„Promieniowanie PEM jest od dawna rozpoznane. Polska jeszcze w sytuacji lat 60-70 była pionierem na świecie wspólnie oczywiście z naukowcami rosyjskimi ówczesnymi sowieckimi. Można powiedzieć generowała szereg badań. Głównie to było dla celów wojskowych ponieważ Rosjanie mieli tutaj największe osiągnięcia w związku z tym ta transpozycja wiedzy była z obszaru rosyjskiego na nasz teren. To do tej pory amerykańskie instytucje naukowe powołują się na te osiągnięcia, tak to jest, ale zostały zneutralizowane już po przez normy narzucone przez korporacje i zdominowane przez taką FCC jak FDA powiedzmy działającą odnośnie żywności czy tam powiedzmy innych norm ( … )
FCC to jest organizacja, która zajmuje się komunikacją elektroniczną czyli tego typu i przyjęli zupełnie inny system można powiedzieć oceny oddziaływania na organizmy żywe i nie tylko żywe bo i również na środowisko otaczające, bo mamy tutaj mnóstwo innych przykładów, które mają duży wpływ.”
„Mamy już doświadczenia tego rodzaju, że byliśmy osobiście taka czteroosobową grupą naukowców z Krakowa u wicepremiera, który jest jednocześnie ministrem nauki, wicepremiera Gowina , bo okazuje się, że jego pani minister powołana na stanowisko cyfryzacji , z jego inicjatywy to się stało , więc przekazał wszystkie te dane i w tej chwili jest tam z tego co wiemy bardzo mocna tam jakaś dyskusja co z tym fantem zrobić
bo praktycznie rzecz biorąc oni w dużej mierze zostali wprowadzeni w błąd przez lobbystów telekomunikacyjnych , jak to, tak to w każdej sytuacji telekomunikacyjnej wygląda. No i teraz mamy z kolei mamy taki jeszcze jeden element do rozpatrzenia w środę czyli dziewiątego będziemy po prostu uczestnikami komisji połączonej sejmowej , komisji środowiska , pana ministra Szyszki i właśnie ministra cyfryzacji i będzie próba odbioru raportu NIK-u , który nie pozostawił suchej nitki systemowi funkcjonowania stacji bazowych na terenie Polski i konieczności , bezwzględnej konieczności naprawy tego systemu Będzie próba odbioru tego no i przy okazji będzie dyskutowany ten projekt nowej ustawy. To tak informacyjnie chciałem państwu przekazać. Dziękuję bardzo. ” (…)
” Przewidujemy, że skutek naszych działań może być na etapie obecnym taki, że praktycznie rzecz biorąc ustawa przejdzie w takiej formie jak zaplanowali. Ale to nie znaczy, że my się poddamy i będziemy żądać nowelizacji. ” (…) „Przypuszczamy, że przejdzie, bo dowiedzieliśmy się jak to było procedowane i w jaki sposób torpedowane wszystkie działania wcześniejsze. Nas zaskoczyło, że jednak banko są powiedzmy gdzieś tam, że markety itd. ale operatorzy telefonii komórkowej są gloryfikowani.”